Elektronik Kart Paykwik

İnsanlar büyük oranda internet üzerinden alışveriş yaparak, zaman kaybetmeden, kısa sürede siparişlerinin eline ulaşmasını beklerken, güvenli ödemeler bu anlamada ön plana çıkmaya başlamıştır. Sanal alışverişlerin daha güvenli hale gelmesini sağlamak için, kişisel bilgilerin korunması için tasarlanan sanal kartlardan birisi de Paykwik olarak tanınmaktadır. İngiltere’de faaliyet göstermeye başlamış ve tüm dünyaya yenilikçi bir ödeme anlayışı getirmiştir. Hiçbir kişisel bilginin alışveriş esnasında verilmediği Paykwik kart ile, hem yurt dışı hem de yurt içi alışverişlerinizin kısa sürede ve güvenle yapılmasını sağlayan elektronik para sistemi, kredi kartına alternatif olarak artık hemen hemen her yerde kullanılmaktadır. Sadece mesaj yoluyla gönderilen kupon kodunu kullanarak alışveriş yapabilirsiniz. Bu da kişisel bilgilerinizin başkasının eline geçmesini engellemektedir. Elektronik Kart Paykwik

Paykwik, tüm yasal online alışverişlerinize ve ödemelerinizde kolaylıkla kullanabileceğiniz bir sisteme sahiptir. Daha önce hiç elektronik para sistemiyle tanışmamış olanlar için de hem hızlı hem de kolay bi ödeme sistemidir. Satın alırken canlı destek hattıyla iletişime geçtiğinizde satın alma ve kullanma aşamalarını da öğrenme imkanına sahip olabilirsiniz. Tek kullanımlık bir sisteme sahip olan Paykwik, limit bittiğinde kendini imha etmektedir. Bu da kredi kartı gibi çalınma durumlarına izin vermemektedir. İkinci bir defa kullanılmayacağı için, şifrenin bir başkasına verilmemesi de, güvenlik açığı oluşmaması adına gereklidir.

Ödemelerin güvenli bir anlayış içinde yapılması için tüm güvenlik zafiyetlerini ortadan kaldıran ve hala bu konuyu geliştirmeye çalışan Paykwik kart, sertifikalı sitelerden alınırsa, piyasadaki dolandırılma durumunun da ortadan kalkmasını tamamen sağlayacaktır. Bütçeye en uygun kart fiyatını belirleyerek, satın almak istediğinizi kolayca seçebilir ve kısa sürede cep telefonunuza, e-mail adresinize gelen  şifreyle tüm geçerli siteler dahil, bahis ve oyun sitelerinde alışveriş yapabilirsiniz. Ödeme seçenekleri, havale, mobil, kredi kartı olarak isteğinize uygun şekilde belirlenmiştir. Ödemenizi gerçekleştirdiğinizde, uzun süre bekleme gibi konulardan şikayetçi olmazsınız.

Ön ödemeli sistemlerin bu kadar yaygın hale gelmesiyle birlikte online alışveriş platformları artık Paykwik karta daha fazla yer vermeye başlamış durumdadır. Esnek bir ödeme anlayışına sahip olduğu için özellikle gençlerin ilgisi büyüktür.