Paykwik Bozum

Paykwik kartı, müşterilerine güvenli bir para yatırım imkanı, ödeme yapabilme fırsatlarını sunduğu için tercih edilir. Kredi kartı ya da bankanıza ait bilgilerinizi vermenize gerek kalmadan, sadece kartın detaylarını kullanarak finansal işlemlerin tamamlanmasını sağlar. Aynı zamanda Paykwik kartını kullanmak istemediğinizde ve içerisindeki parayı da sitelerde harcamak istemediğinizde bozum işlemi yapabilirsiniz. Bozum işlemi bu karta sahip olan her kullanıcının yapabileceği bir işlemdir.

Paykwik Bozum Tam Olarak Ne İşe Yarıyor?

Kartın içerisinde 20€, 100€, 500€ ya da ne kadar miktar varsa, o miktarı gerçek paraya çevirme ve onu banka hesabınıza aktarma işlemidir. Bunun yapılması için Paykwik satış siteleri üzerinden işlem yapmalı ve müşteri hizmetlerine bağlanarak talepte bulunmalısınız. Yapılan talebin ardından karta ait bilgileri verdikten sonra gerekli hesaplamalar güncel kura göre hesaplanarak, banka hesabınıza kartın içerisindeki bakiye bir kısım işlem bedeli de alındıktan sonra yatırılmaktadır.

Paykwik Bozumlarında Kartın Tamamı mı Yoksa Bir Kısmını mı Bozdurabilirim?

100€’luk bir kart bakiyeniz varsa bunun tümünü bozdurmak durumundasınız. O yüzden bu kartın bakiyesinin tümünü kapsayan bir durumdur. 100€’nun 30€’sunu bozdurma gibi bir hizmet yoktur. Çünkü zaten kartın bilgilerini siteye verdiğinizden dolayı, tüm bakiyeyi konu edinen bir işlem uygulanır. Ona göre de size para aktarımı sağlanır.

Paykwik Kartın Bozum Süresi Ne Kadar?

Siz gereken adımı müşteri hizmetlerine bildirdikten sonra, kart bakiyesine ve o günün kur değerleri baz alınarak hesaplama yapılır. Bu hesaplamanın ardından kimi sitelere göre değişerek 1 saat ile 24 saat arasında Paykwik’in tutarı hesaplara aktarılmaktadır. Genelde bu zaman süresi yapılan işleme ve süreye bağlı da değişebilmektedir.

Kartınız artık aktif bir kullanıma sahip olmuyor. Zaten tüm içerisindeki bakiyeyi de aldığınızda kartınız sıfırlanmaktadır. Aynı kartı tekrar kullanabilme imkanına da sahip olmuyorsunuz. Tekrar Paykwik ile alışveriş yapmak istediğinizde, satış sitesi üzerinden yeni kart bakiyesi satın almanız gerekiyor. O zaman tekrardan alışverişlerinizi güvenli ve anında işlem süresi ile yapabilirsiniz. Tek kullanımlık bir kart olması Paykwik’in nasıl bir sistemi olduğunu da net olarak göstermektedir.