Paykwik Sanal Kart

Günümüzde internetten alışveriş yapmak daha da yaygınlaşmaya başladığı için, yeni ve güvenli ödeme şekilleri de gündeme gelmiştir. Kredi kartının kullanımındaki artışla birlikte daha fazla kullanılmaya başlamış olan paykwik sanal kartlar bu açığı doldurmada oldukça etkili olmaktadır. Özellikle güvenli sitelerden alışveriş yapmama olasılığına karşı ve yüksek limitli kredi kartınızı kullanmak istememe durumunda sanal kart sistemi oldukça uygundur.

İnternetteki alışveriş risklerini azaltmak için piyasaya sürülmüştür. Herhangi bir fiziki formu olmadığı için sanal kart adını almış bu sistem, kredi kartı kullanan herkesin sahip olabileceği şekilde düzenlenmiştir. Bugün milyonlarca kişinin güvenle kullandığı sanal kart ödeme yöntemi, limitinin tüketici tarafından belirlendiği ödeme şekilleridir. Kredi kartından ayrılan özelliği, fiziki bir şekli olmadığı halde internet haricinde kullanıma açık değildir. Hangi bankanın müşterisiyseniz, o karttan paykwik sanal kart talep edebilirsiniz. Telefonla ya da internet bankacılığı aracılığıyla iletişim kurduğunuz bankanız, kesinlikle tüm bilgilerinizi gizli tutarak size kart göndermektedir. Limiti kullanmak istediğiniz miktara ayarladığınızda online kredi kartı alışveriş veya mail order yöntemi sayesinde siparişinizi oluşturabilirsiniz.

Alışveriş yaptıkça kartınızın limiti de azalacaktır. İsterseniz limitinizi arttırma imkanınız da bulunmaktadır.  Alışveriş esnasında sadece sanal kartın bilgileri, alışveriş sitesinde paylaşılmaktadır. Limit tamamen size bağlı olmakla birlikte, limit belirlemediğiniz sürece hep sıfırdır. Bu da kartınızın çalınma durumuna karşı bir önlem oluşturmaktadır. Sanal kart, bankalar tarafından ücretsiz sunulmaktadır. Kart alırken ücret ödemezsiniz. Yıllık ödeme gibi durumlar söz konusu değildir. Kartın yıllık aidatı da olmadığı için ekstra ödemeler de yapılmamaktadır. Oldukça hızlı kullanılmaktadır.

Paykwik Nerelerde Kullanılır

Kullanılmadığı durumlarda kartı bloke etmek müşterinin isteğine bağlıdır. Paykwik sanal kart oluşturmak için, bakiye ve kart durumunuzun bunu almaya uygun yeterlilikte olması gerekir. Gerekli koşullar sunulduğunda herkes tarafından alınabilmektedir. Sanal kart üzerinden taksitlendirme yapma imkanınız da bulunmaktadır. Pek çok alışveriş sitesi sanal kartla taksitlendirme yapabilmektedir. Bu taksit seçeneği kredi kartınızdan değil, sanal kartınızdan yapılmaktadır. Bonuslar, özel indirimler, puan kazanmalar ve kampanyalarla daha avantajlı duruma geçmeniz mümkün olmaktadır. Sanal kartın hesap kesim tarihi, kredi kartınızınki ile aynıdır. Bu da hesap kesim tarihini hatırlamanızda önemlidir.