Sanal Kart Kullanmak

İnternet üzerinden alışveriş o kadar hızlı yayılmaya ve insanların hayatının parçası olmaya başladı ki, yeni ödeme şekillerinin de artması da bununla beraber gelişti. İnternet üzerinden kolayca alışveriş yapılabilecek ödeme şekli sanal kart uygulaması, kredi kartı bilgilerinin işlemlerde kullanılmamasından dolayı insanları cezbetmeye başlamıştır. Fiziksel olmadığı için, fiziksel kart kullanımına ihtiyacı olmayanlara oldukça kullanışlı olmaktadır. Sanal Kart Kullanmak

Limiti kullanıcı tarafından belirlendiğinden, limit aşımının da olmadığı ekstra para harcama ve para çekme gibi bir durumla karşı karşıya kalmamaktadır. Bu gibi durumlarla artık çok fazla karşılaşıldığı için, kredi kartına alternatif olarak kullanılmaktadır. Alışverişte özel alt limit belirlendiğinde sanal kart başkasının kullanımına cevap vermemektedir. Sanal kart kullanmak için bir kredi kartı sahip olma gerekliliği bulunmaktadır. Bunun haricinde herhangi bir bilgiye ya da argümana gerek yoktur. Sanal kartı kullanmak için, kredi kartında limitin olması unutulmamalıdır. Sanal kart hizmeti bankaların ücretsiz olarak sunduğu bir alışveriş ödeme şeklidir. Genelde tek seferde 10 adet alınabilmektedir. Kartın limiti istenilen şekilde ayarlanabilmektedir. Güvenilir olmayan durumlarda siparişin tutarında kart tanımlaması, sipariş sonrasında limitin sıfırlanması, internet alışverişlerini daha güvenli hale getirmektedir. İnternet alışverişlerinin bu kadar yaygınlaşmasıyla birlikte, pek çok dolandırıcı firmanın da bugün piyasada insanları kandırmasına da sebep olmaktadır. Ne kadar bilinçli tüketici olunursa, o derece güvenilir sitelerden alışveriş yapmaya yönlenmek de mümkün olmaktadır.

Sanal kartın güvenilirliğini sorgulamak isteyenler için, başvurularının yapılması kredi kartı başvurusundan farklı değildir. Kredi kartı talebine nazaran daha kısa sürede cevap alınabilecek ve rahat kullanımı bulunmaktadır. Sanal kart almak için ilk öncelikle çalışılan kartların internet bankacılığına başvuru yapılmaktadır. İnternet bankacılığındaki hesap kullanıma açılır. Sonrasında bankaya sanal kart başvurusu yapılmaktadır. İstenilen zamanda sanal kartı iptal edip, yenisini açılabilmektedir. Asıl kartla ilgili hiçbir bilgi verilmemektedir. Bu nedenle çalınma ya da kaybedilme durumu söz konusu değildir. Sanal kart için yıllık kart aidattı ödenmemesi de oldukça avantajlıdır. Kredi kartı gibi 16 haneli şifreyle, sanal kart uyumlu online alışveriş yapmak mümkündür. Bazı bankalar 1 sanal kart sağlayabilirken, bazıları da 1’den fazla kart satın almaya uygundur.